Jak założyć firmę budowlaną w Częstochowie?

Jak założyć niewielką firmę budowlaną

Jak założyć firmę budowlaną w Częstochowie i świadczyć usługi budowlane? Założenie firmy nie jest skomplikowaną czynnością ale wymaga nieco wprawy.

Zakładanie firmy budowlanej krok po kroku

 1. Uzyskaj profil zaufany

  Firmę możesz założyć przez Internet dlatego w pierwszej kolejności uzyskaj Profil Zaufany. Profil Zaufany to urzędowy podpis, dzięki któremu wszelkie formalności załatwisz bez wychodzenia z domu. Założenie Profilu Zaufanego warto przeprowadzić przez bank dlatego zaloguj się do bankowości internetowej i sprawdź czy Twój bank udostępnia taką opcję. Sama procedura jest prosta jednak wymaga poświęcenia czasu dlatego warto uzyskać ten profil jak najszybciej. Założenie Profilu Zaufanego przeprowadza się na stronie internetowej dlatego skorzystaj z tego linku do Profilu Zaufanego.

 2. Przygotuj niezbędne dane

  Firmę budowlaną możesz założyć przez Internet dlatego warto zadbać o przygotowanie wszelkich potrzebnych danych. Potrzebujesz dostępu do maila, komputera, smartfona. Będziesz potrzebował danych z dowodu osobistego dlatego najlepiej mieć go również przy sobie. Przygotuj też nazwę firmy i kody PKD i bądź gotowy na wprowadzenie ich w odpowiednich polach. Sprawdź, w którym Urzędzie Skarbowym rozliczasz podatki ponieważ będziesz również potrzebował wprowadzić taką informację. Wybierz wcześniej formę opodatkowania odpowiednią dla twojego profilu działania. Swoją firmę założysz na CEIDG, gdzie wypełnisz i wyślesz wniosek.

 3. Sprawdź czy możesz zostać objęty ulgą na start

  Podczas zakładania firmy budowlanej warto od razu zgłosić się do ubezpieczeń. Zrobienie tego w systemie CEIDG jest proste, ale wymaga wcześniejszego sprawdzenia czy kwalifikujesz się do ulgi na start. To ważna sprawa dlatego przeczytaj komu przysługuje ulga na start. Informacje znajdziesz na stronach ZUS, z których warto korzystać ponieważ są na bieżąco aktualizowane.

 4. Wypełnij i wyślij wniosek

  Gotowy wniosek podpisz Profilem Zaufanym i wyślij do CEIDG. To prosta czynność, ale na początku może wydawać się skomplikowaną.

Jak założyć firmę budowlaną?Potrzebujesz pomocy w założeniu firmy budowlanej ale nie wiesz od czego zacząć?

Jak założyć firmę budowlaną? Jeśli chcesz założyć firmę budowalną, ale nie chcesz niepotrzebnie tracić czasu, skontaktuj się z nami. Specjalizujemy się w zakładaniu firm dlatego chętnie Ci pomożemy. Samo założenie firmy nie jest bardzo trudne, ale jeśli nigdy tego wcześniej nie robiłeś to warto skorzystać z naszej pomocy

jak założyć firmę budowlaną
jak założyć firmę budowlaną

Czy muszę mieć firmę by świadczyć usługi budowlane?

Jeśli dopiero zaczynasz zastanów się czy firma jest Ci od razu potrzebna. Możesz założyć firmę ale wcale nie musisz tego robić! Założenie firmy związane jest z ponoszeniem kosztów dlatego nie warto podejmować pochopnych decyzji. Musisz liczyć się z kosztami ZUS, które mogą okazać się dużym wydatkiem na początkowym etapie dlatego dobrze się zastanów. Ponieważ prowadzenie działalności wiąże się z kosztami możesz rozważyć alternatywną formę jaką jest działalność nierejestrowana. Będziesz miał czas na znalezienie odpowiednio wysokiego zlecenia, które pozwoli Ci zarobić na koszty. Będziesz mógł też zarobić pierwsze pieniądze zanim wydasz je na sprawy powiązane z prowadzeniem działalności.

Czy można założyć firmę budowlaną i świadczyć usługi za granicą Polski?

Jak założyć firmę budowlaną i działać za granicą? Przedsiębiorcy często szukają zleceń za granicą ponieważ stawki zagraniczne bywają wyższe niż krajowe. Jeśli zastanawiasz się nad założeniem firmy budowlanej za granicą przeczytaj artykuł, w którym dowiesz się jak się do tego przygotować.

Koszty związane z prowadzeniem firmy budowlanej

Prowadzenie firmy budowlanej to nie tylko zarobki czy przychody ale także koszty. Jakie koszty najczęściej pojawiają się w związku z prowadzoną działalnością?

 • wspomniany koszt ZUS, który na początku wcale nie jest niski i dodatkowo z czasem rośnie.
 • zakup materiałów potrzebnych do wykonania usług
 • wydatki na płace, które będą zależały od tego czy będziesz pracował sam czy też zdecydujesz się mieć ekipę
 • koszty obsługi księgowej.

Poszukujesz biura rachunkowego, które pomoże Ci założyć firmę i rozliczać podatki?

Jeśli chcesz powierzyć prowadzenie księgowości biuru rachunkowego to zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Koszty usług księgowych zależą od wielu czynników dlatego zapoznaj się z tym artykułem na temat kosztów księgowości w firmie budowlanej. Możesz też skontaktować się bezpośrednio z nami i uzgodnić wszystko przez telefon

Skontaktuj się z naszym biurem rachunkowym
Napisz do nas!
Jak założyć firmę budowlaną w Częstochowie?
OLYMPUS DIGITAL CAMERA