Ile kosztuje księgowość w Częstochowie? Sprawdź od czego zależy cena księgowości!

Od czego zależy to ile kosztuje księgowość?

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą zastanawiają się ile kosztuje księgowość w Częstochowie. Na rynku występują duże rozbieżności cenowe. Czasami t

a sama usługa księgowa jest różnie wyceniana przez różne biura księgowe w Częstochowie.  Postaramy się odpowiedzieć od czego zależy księgowość i jakie są ceny w Częstochowie. Jak odróżnić  księgowość w dobrej cenie i w dobrej jakości od oferty księgowości podejrzanie taniej.

Dlaczego występują różnice w cenie księgowości w Częstochowie?

W pierwszej kolejności omówimy najbardziej oczywiste czynniki kształtujące cenę księgowości. Czynnikami, które najbardziej wpływają na  cenę księgowości  będą: to jak opodatkowane są przychody, forma księgowości, ilość zatrudnianych pracowników, czy podmiot jest czynnym płatnikiem VAT. Ta tematyka z pewnością zostanie omówiona w czasie spotkania z przedstawicielami biura rachunkowego.

Ile kosztuje księgowość w Częstochowie

Wpływ sposobu opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej

Najczęściej spotyka się opodatkowanie  na zasadach ogólnych lub zgodnie z podatkiem liniowym. Księgowane są wówczas zarówno przychody jak i koszty podmiotu gospodarczego. Ten rodzaj księgowości będzie droższy od ryczałtu.  A jak wygląda kwestia pełnych ksiąg rachunkowych? Prowadzenie pełnej księgowości zajmuje najwięcej czasu.  Pełna księgowość wiąże się także z koniecznością zakupu specjalneg programu księgowego (taki program jest droższy od programu do prowadzenia książki przychodów i rozchodów).  Wyższe mogą być także koszty obowiązkowego ubezpieczenia biura rachunkowego. Wszystkie wyżej wymienione kwestie wpływają na na to ile kosztuje księgowość w ogóle a nie tylko w Częstochowie.

To ile kosztuje księgowość w Częstochowie zależeć może od rodzaju dokumentów

Ważnym elementem wyceny księgowości jest to jakiego rodzaju transakcji dokonuje podatnik. Prawidłowe, zgodne z prawem ujęcie jednej skomplikowanej transakcji może być znacznie bardziej czasochłonne od zaksięgowania dużej ilości typowych transakcji. Przykładami tego typu transakcji mogą być te związane z importem i exportem, a także wewnątrz wspólnotowym nabyciem towarów.

Księgowość w Częstochowie za złotówkę

Na pytanie ile kosztuje księgowość w Częstochowie odpowiedzieć można, że już 1 od zł. W sieci spotkać można biura rachunkowe, które oferują księgowość za złotówkę. To rodzaj promocji, które może stosować biuro księgowe. Dlaczego koszt księgowości może wynosić 1 zł i dlaczego to się komuś opłaca? Często związane jest to z czasem na jaki podpisywana jest umowa. Istnieją oferty, które zobowiązują klienta na zawarcie umowy na okres 2 lat. Koszt księgowości za 1 zł dotyczy kilku pierwszych miesięcy.  Wcześniejsze zakończenie umowy z biurem księgowym wiąże z wysokimi karami umownymi. Na rynku spotyka się duże sieciowe biura internetowe. Klient wysyła dokumenty online. Niestety nie ma możliwości by spotkać się i porozmawiać z księgowym czy z księgową. Sama forma wysyłania dokumentów jest bardzo wygodna. Spotyka się duże ogólnopolskie firmy zatrudniające wielu księgowych i obsługujące tysiące firm. Z drugiej strony występują niewielkie rodzinne firmy, które gwarantują rzetelność swoich usług własnym nazwiskiem i długo wypracowywaną renomą. Masowe biura internetowe mogą być tańsze od tych biur mniejszych.

Na rynku spotyka się duże serwisy Internetowe oferujące abonamenty. Przedsiębiorca w ramach abonamentu sam wprowadza swoje dokumenty. Jest to sytuacja, w której to przedsiębiorca odpowiada za to jak prowadzi księgowość.  Platforma internetowa udostępnia jedynie program do księgowania. Często cena usługi jest wyższa od najtańszego programu do prowadzenia księgowości. Niską cenę mogą zaproponować także lokalne ale bardzo duże biura rachunkowe. Jest to możliwe dzięki efektowi skali.  Takie biura księgowe obsługując setki klientów mają możliwość obniżenia swoich kosztów. Z drugiej strony obsługiwanie dużej ilości podmiotów może kolidować z indywidualnym wsparciem przedsiębiorcy.

Ile kosztuje księgowość w Częstochowie?

W przypadku firm, które rozliczają się na zasadach ryczałtu minimalna cena za miesięczną obsługę księgową wynosi około 74 do 100 zł netto. W przypadku małych firm prowadzących książkę przychodów i rozchodów ceny zaczynają się od około 100 zł. Najwięcej kosztuje prowadzenie pełnej księgowości. Minimalna cena to  300 zł netto.

Sprawdź listę certyfikowanych księgowych