Usługa zawieszenia działalności gospodarczej

Pomoc naszego biura rachunkowego w zawieszeniu działalności gospodarczej

Usługa zawieszenia działalności gospodarczej pomoże Ci skutecznie zawiesić Twoją działalność gospodarczą. Zawieszenie działalności gospodarczej bywa koniecznością. Można zawiesić działalność gospodarczą przez Internet. Nasze biuro rachunkowe może pomóc Ci przygotować właściwy wniosek do CEIDG. Możesz zawiesić swoją działalność gospodarczą bez wychodzenia z domu. Jedyne czego będziesz potrzebował to posiadanie profilu zaufanego. Jeśli go nie masz, to nie musisz się martwić. Pomożemy Ci go założyć. Złożysz wniosek bez wychodzenia z domu. Nie musisz chodzić do urzędów. Wszystko można załatwić całkowicie zdalnie.

Usługa zawieszenia działalności gospodarczej – jak z niej skorzystać?

Jeśli jesteś zainteresowany naszą usługą zadzwoń do nas lub napisz:

Skontaktuj się z naszym biurem rachunkowym
Napisz do nas!

Zawieszenie działalności gospodarczej zdalnie przez Internet

Oferujemy skuteczną pomoc w zawieszeniu działalności gospodarczej. Działalność zawiesza się na stronach Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Można to zrobić bez wychodzenia z domu. Aby zawiesić działalność gospodarczą należy posiadać konto przedsiębiorcy. Jeśli go nie posiadasz to pomożemy Ci je założyć. Po zalogowaniu się wystarczy wybrać właściwy wniosek, wypełnić i Twoja działalność będzie już zawieszona.

Usługa zawieszenia działalności gospodarczej – zawieszenie z datą wstecz!

Mamy dla Ciebie dobrą informację. Zawiesisz swoją działalność gospodarczą z datą wstecz. Jeśli zapomniałeś zawiesić działalności to nic nie szkodzi. Wystarczy podać we wniosku właściwe daty i wszystko będzie dobrze.

Jak skorzystać z usługi zawieszenia działalności gospodarczej?

Chciałbyś złożyć wniosek ale nie wiesz jak się za to zabrać lub zwyczajnie nie masz czasu? Pomożemy Ci w przygotowaniu i złożeniu wniosku do urzędu. Jeśli jesteś zainteresowany naszą usługą, napisz do nas lub zadzwoń. Nasze biuro rachunkowe pomoże Ci w skutecznym złożeniu wniosku.

Jakie są Twoje prawa i obowiązki po zawieszeniu działalności gospodarczej?

Twoje prawa i obowiązki zostały zapisane w  art. 25. ust. 2 ustawy Prawo przedsiębiorców. Będziesz mógł podejmować działania mające na celu zabezpieczenie źródła przychodów. Możesz też przyjmować należności a także regulować zobowiązania jeśli powstały przed datą zawieszenia. Nie będzie tez problemu, by dokonać sprzedaży środka trwałego.

Podatek dochodowy podatnika, który zawiesił działalność gospodarczą

W  sytuacji, gdy Twoje zawieszenie obejmie koniec roku podatkowego pamiętaj o obowiązku sporządzenia remanentu, złożenia zeznania rocznego, zamknięcia księgi, ustalenia dochodu lub straty. Pamiętaj, że nie możesz osiągać przychodów z bieżącej działalności. Możesz sprzedać wyposażenie, środki trwałe. Jeśli nie używasz składników majątku trwałego, to nie powinieneś ich amortyzować. Czy można ponosić wydatki? Tak o ile powstał obowiązek ich opłacania przed zawieszeniem firmy. W praktyce to może być abonament telefoniczny, rata leasingowa, czynsz za najem biura, podatek od nieruchomości itp…

Usługa zawieszenia działalności gospodarczej
Usługa zawieszenia działalności gospodarczej

Usługa zawieszenia działalności gospodarczej – co z podatkiem VAT?

 Nie masz obowiązku składania deklaracji VAT. Istnieją jednak pewne wyjątki takie jak WNT, import usług, gdy zawieszenie nie obejmuje pełnego okresu rozliczeniowego,

ZUS przedsiębiorcy, który zawiesił działalność gospodarczą

Składając wniosek CEIDG-1 masz pewność, że dotrze on do ZUS. Jeśli zawiesisz skutecznie działalność gospodarczą to nie będziesz miał obowiązku opłacania składek ZUS. Nie musisz też dodatkowo składać dokumentów w ZUS. Urząd sporządzi je za Ciebie. Usługa zawieszenia działalności pomoże Ci w sprawnym i szybki załatwieniu Twojej sprawy!

Zobacz także nasze usługi księgowe świadczone zdalnie