Jakie są zalety spółki z o.o.

Jakie są zalety spółki z o.o.

Spółka z o.o. ma wiele zalet, które sprawiają, że jest to bardzo popularna forma działalności. Poniżej najważniejsze zalety spółki z o.o.

Spółka z o.o. jest bezpieczna dla udziałowców

Udziałowiec spółki z o.o. to ktoś, kto zainwestował pieniądze i podpisał umowę spółki. Udziałowiec zakładając spółkę nie odpowiada całym swoim majątkiem prywatnym za zobowiązania spółki. Odpowiedzialność udziałowca jest ograniczona do wysokości zainwestowanego kapitału. To jedna z największych zalet, która przesądza o tak dużej popularności spółek. Przykładowo zakładając jednoosobową działalność gospodarczą właściciel firmy odpowiada całym swoim majątkiem prywatnym za zobowiązania firmy.

Skorzystaj z pomocy przy założeniu spółki

Czy udziałowiec odpowiada za spłatę zaciągniętego przez spółkę z o.o. kredytu?

Rozpatrując wady i zalety spółki z o.o. nie sposób wspomnieć o zobowiązaniach kredytowych. Jeśli posiadasz działalność gospodarczą i zaciągniesz kredyt bankowy, to jego spłatę gwarantujesz całym swoim majątkiem prywatnym. Jeśli kredyt zaciągnie spółka, to Ty jako udziałowiec nie odpowiadasz za jego spłatę. Rozpoczynając działalność być może nie planujesz zaciągania kredytu bankowego jednak w trakcie jej prowadzenia może okazać się, że kredyt będzie koniecznością. Zdarzają się na przykład wyjątkowe okazje do zarobienia pieniędzy, które wymagają dodatkowego kapitału.

Udziałowcy spółki z o.o. nie muszą płacić ZUS

Jeśli spółka posiada dwóch lub więcej udziałowców, to nie muszą oni płacić ZUS. Jeśli chcesz zainwestować pieniądze w biznes ale nie chcesz osobiście wykonywać pracy, to spółka pozwoli Ci uniknąć opłacania składek ZUS. W przypadku działalności gospodarczej musisz płacić składki ZUS. To także bardzo ważna zaleta spółki.

Pełna księgowość, która może być wadą lub zaletą

W spółce z ograniczoną odpowiedzialnością musi być prowadzona pełna księgowość. Jest ona bardziej czasochłonna i wymaga posiadania profesjonalnych umiejętności. Księgowość w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością będzie droższa niż księgowość w jednoosobowej działalności gospodarczej. To minus posiadania spółki. Z drugiej strony księgowość spółki dostarcza wielu cennych informacji na temat jej sytuacji finansowej. Dzięki pełnej księgowości łatwiej będzie zorientować się czy prowadzona działalność jest opłacalna. Analiza sprawozdań pozwoli sprawdzić czy finanse twojego biznesu są zdrowe. To niewątpliwie zaleta posiadania spółki. Jeśli chcesz poznać ofertę na prowadzenie spółki z o.o. kliknij w poniższy link https://www.bartlomiejkukula.pl/index.php/ksiegowosc-malej-spolki-z-o-o/

Spółka pozwoli Ci oddzielić finanse osobiste od firmowych

Wielu przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą narzeka na trudność w oddzieleniu finansów osobistych od firmowych. W każdym czasie pieniądze firmowe są Twoimi pieniędzmi prywatnymi i na odwrót. Jeśli biznes się nie uda nawet nie zauważysz, gdy pokryjesz straty z prywatnego konta bankowego. W spółce jest inaczej. Spółka ma swoje pieniądze, które znajdują się w jej kasie lub na jej rachunku bankowym. Pieniądze, które spółka przeleje Ci w formie dywidendy są już twoimi prywatnymi pieniędzmi. Nie musisz ich zwracać ani przekazywać w sytuacji, gdy biznes się nie uda. To z pewnością jedna z ważniejszych zalet spółki z o.o., która pozwala na lepsze poukładanie spraw finansowych.

Zadzwoń do nas i dowiedź się czy spółka z o.o. jest dla Ciebie

Podsumowanie zalet spółki z o.o.

  • bezpieczeństwo dla Ciebie i Twojej rodziny ( zakładamy, że jesteś udziałowcem spółki)
  • udziałowiec nie odpowiada swoim prywatnym majątkiem za kredyty i zobowiązania spółki
  • spółki wieloosobowe – wspólnicy nie płacą ZUS
  • uzyskasz przejrzyste informacje dotyczące finansów spółki
  • oddzielisz pieniądze firmowe od prywatnych
Jakie są zalety spółki z o.o.

Jeśli chcesz samodzielnie zarejestrować spółkę zrobisz na stronach KRS