Księgowość dla Flippera

Księgowość dla Flippera

Jaka księgowość będzie najlepsza dla Flippera

Księgowość dla flippera najczęściej jest rozliczana na podstawie księgi przychodów i rozchodów lub pełnej księgowości. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą możesz wybrać jedną z tych dwóch opcji. Jeśli jednak zdecydowałeś się na działalność w formie spółki z o.o. to będziesz rozliczał tzw. pełną księgowość. Nie można jednoznacznie stwierdzić, która z tych dwóch form będzie dla Ciebie lepsza gdyż każda ma swoje wady i zalety a przeczytasz o nich w akapicie poniżej.

Pełna księgowość dla flipera – wady zalety

Pełna księgowość dla flippera ma zarówno swoje wady jak i zalety. Największą zaletą jest przejrzystość rozliczeń. Wszystkie nakłady na remont nieruchomości gromadzone mogą być w jednym miejscu. Dzięki temu wiesz ile zarobiłeś na poszczególnych inwestycjach. Jednak wadą tej formy jest jej skomplikowany charakter a co za tym idzie wyższa cena prowadzenia księgowości.

Księga przychodów dla flippera

Jeśli szukasz czegoś prostszego to księga przychodów i rozchodów będzie dobrym rozwiązaniem. Musisz jednak pamiętać, że nie możesz wtedy prowadzić swojej działalności w formie spółki z o.o. a ta ma wiele zalet i przeczytasz o nich w tym artykule.

Ile kosztuje księgowość dla flippera?

Koszt księgowości dla flippera prowadzonej w formie księgi przychodów i rozchodów wynosi od 250 do nawet 1 000 zł. Wszystko zależy będziesz miał dokumentów do zaksięgowania. Koszt pełnej księgowości wyniesie od 290 do kilku tysięcy złotych. Księgowość w formie księgi przychodów i rozchodów będzie tańsza od pełnej księgowości.