Zakładanie fundacji Częstochowa

 

ul. Pancerna 40

42-200 Częstochowa

Zakładanie fundacji Częstochowa

Nasze Biuro Rachunkowe działające na terenie Częstochowy oferuje pomoc przy zakładaniu fundacji. Fundacje powołuje się do celów społecznych. Do założenia fundacji niezbędna jest znajomość prawa a także zasad sporządzania i przygotowywania dokumentacji. Nasze biuro rachunkowe pomaga w przejściu przez wszystkie etapy związane z zakładaniem fundacji.

 

Skontaktuj się z nami w celu założenia fundacji

Wypełnij formularz a my oddzwonimy, by porozmawiać o tym w jaki sposób założyć fundację.

Form could not be loaded. Contact the site administrator.

Zakładanie fundacji - krok po kroku

zakładanie fundacji częstochowa

Akt fundacyjny

Należy określić wysokość funduszu założycielskiego oraz ustanowić aktu fundacyjny. W akcie notarialnym określa się  wysokość kwoty funduszu założycielskiego. W skład funduszu założycielskiego najczęściej wchodzą pieniądze, ale mogą to być również papiery wartościowe, nieruchomości oraz ruchomości.   

Statut fundacji

Bardzo istotne jest prawidłowe opracowanie statutu. W statucie ustala się organizację i sposób działania fundacji. Sposób określenia celów fundacji wpływa na  możliwość ubiegania się o dotacje a nawet na zwolnienie z podatku dochodowego. Biuro rachunkowe posiada doświadczenie w przygotowywaniu statutów zgodnych z celami i zamierzeniami fundatorów. Więcej na temat zakładania fundacji.

księgowść małej spółki z o.o. 4
Rejestracja fundacji w Częstochowie

Rejestracja Fundacji

Kolejnym krokiem związanym z założeniem fundacji jest zarejestrowanie w Krajowym Rejestrze Sądowym.  Pomaga w sprawnym przeprowadzeniu rejestracji. 

Zakładanie fundacji częstochowa

BIURO RACHUNKOWE

ul. Pancerna 40

42-200 Częstochowa

godziny pracy

PN-PT 8:00-16:00

Cennik biura rachunkowego