Jak uzyskać A1 w ZUS dla firmy budowlanej?

Dokument A1 dla firmy budowlanej

Jak uzyskać A1? Co to jest dokument A1? Zaświadczenie A1 jest dokumentem wydawanym przez ZUS dlatego w ZUS należy złożyć wniosek. A1 to takie zaświadczenie, że podlegasz ubezpieczeniom w Polsce. Firmy budowlane, które świadczą swoje usługi poza granicami Polski często potrzebują tego dokumentu ponieważ wymagają tego zagraniczni zleceniodawcy.

Jak szybko i sprawnie uzyskać A1?

Często jest tak, że zaświadczenie A1 potrzebne jest na wczoraj dlatego już teraz zajmij się jego uzyskaniem. Zdobycie zaświadczenia nie jest wcale takie bardzo trudne, ale wypisanie wniosku i cała procedura może być czasochłonna. W praktyce możesz to zrobić całkowicie zdalnie bez wychodzenia z domu dlatego warto skorzystać z usług takich jak Profil Zaufany i PUE. Ponieważ procedura wydaje się być skomplikowana poniżej prosta instrukcja:

Instrukcja uzyskiwania dokumentu A1 dla firmy budowlanej:

Potrzebny czas: 2 dni.

  1. Uzyskaj Profil Zaufany

    Jeśli jeszcze go nie posiadasz uzyskaj Profil Zaufany ponieważ jest to bardzo ważne zrób to jak najszybciej. Najszybciej będzie zrobić to za pomocą bankowości internetowej. Alternatywą jest wizyta w Urzędzie. Uzyskanie profilu jest naprawdę łatwe ale wymaga przeprowadzenia kilku czynności. Jest to procedura urzędowa dlatego rozpocznij ją w tym miejscu, gdzie założysz swój profil zaufany.

  2. Załóż konto PUE w ZUS

    Załóż konto PUE w ZUS. Dzięki niemu załatwisz sprawy bez wychodzenia z domu. Do założenia konta PUE będziesz potrzebował Profilu Zaufanego dlatego ważna jest tu kolejność. Konto PUE założysz tutaj.

  3. Złóż wniosek w ZUS o A1

    Wniosek złożysz na koncie PUE. Samo wypełnienie wniosku nie jest bardzo skomplikowane, ale poruszanie się po PUE bywa czasami uciążliwe. Ponieważ jest kilka wniosków to skonsultuj swoją sprawę z infolinią ZUS telefon 22 560 16 00

Jak uzyskać A1? Potrzebujesz pomocy w uzyskaniu A1? Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z naszym biurem rachunkowym
Napisz do nas!
Jak uzyskać A1? A1 dla firmy budowalnej świadczącej usługi budowlane.

Chcesz rozpocząć świadczenie usług budowalnych za granicą ale nie masz jeszcze firmy?

Jeśli chcesz świadczyć usługi budowlane za granicą ale nie masz jeszcze firmy przeczytaj ten artykuł na temat działalności w usługach budowlanych za granicą Polski. Artykuł pomoże Ci przygotować się do świadczenia usług budowlanych w Unii Europejskiej m.in w Niemczech i Szwecji. Przepisy zagraniczne są skomplikowane dlatego omawiamy zagadnienia pozwoleń, ubezpieczeń, zakładania działalności gospodarczej.