Księgowość dla firmy budowlanej

Księgowość dla małej i dużej firmy budowlanej

Księgowość dla firmy budowalnej? Firma budowlana może rozliczać w formie księgi przychodów i rozchodów, ryczałtu i pełnej księgowości. Najprostsze i najmniej kosztowne będą ryczałt i księga przychodów i rozchodów. Pełna księgowość jest bardziej skomplikowana dlatego cena usługi jest wyższa. Pełna księgowość bywa również kłopotliwa dla osób zarządzających firmą. Wymaga prowadzenia raportu kasowego, sporządzania uchwał. Nie jest to może bardzo skomplikowane ale są to dodatkowe czynności, które wymagają czasu dlatego wielu przedsiębiorców wybiera to co prostsze.

Księgowość dla firmy budowlanej

Ile kosztuje księgowość dla firmy budowlanej?

Księgowość dla małej firmy budowlanej to koszt od około 150 zł. Oczywiście dokładna cena zależy od ilości, rodzaju dokumentów i przyjętej formy księgowości. Znaczenie ma także czy jest to firma jednoosobowa czy zatrudnia pracowników. Jeśli zatrudnia to ilu pracowników? Wycena usługi księgowej wymaga podania szczegółowych danych dlatego należy ją indywidualnie wycenić.

Księgowość dla firmy budowalnej. Co może zrobić dla Ciebie biuro rachunkowe?

Prowadzenie firmy budowlanej wymaga dużego zaangażowania od właściciela. Czasu jest mało i jest on cenny dlatego niektóre sprawy pomoże przygotować biuro rachunkowe. Niektóre formalności nie są skomplikowane ale pomoc księgowości pomaga je usprawnić. Poniżej przykładowa lista spraw, w których pomoże Ci biuro rachunkowe:

Czynności dodatkowe biura rachunkowego

 1. Pomoc w założeniu firmy

  Jeśli jeszcze nie masz założonej firmy to nasze biuro rachunkowe chętnie Ci w tym pomoże. Założenie firmy budowlanej nie jest specjalnie skomplikowane, ale dodatkowa pomoc sprawi, że wszystko pójdzie gładko. Chcesz dowiedzieć się więcej o zakładaniu firm budowlanych? Przeczytaj artykuł dotyczący zakładania firmy.

 2. Pomoc w przygotowaniu umów o pracę

  Z naszą pomoc szybko przygotujesz umowy o pracę dla swoich pracowników.

 3. Pomoc w wystawieniu faktur sprzedaży

  Wystawianie faktur sprzedaży wydaje się być bardzo proste, ale tak nie jest! Przepisy są skomplikowane dlatego warto skorzystać z fachowej pomocy. Ponieważ specjalizujemy się w księgowości, to chętnie pomożemy wystawić faktury.

 4. Pomoc w uzyskaniu zaświadczenia A1

  Jeśli wykonujesz usługi budowlane za granicą to możesz potrzebować zaświadczenia A1. Pomożemy Ci wypełnić i złożyć wniosek.

 5. Pomoc w założeniu Profilu Zaufanego

  Profil Zaufany to taki elektroniczny podpis. Za jego pomocą załatwisz wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu dlatego tak ważne jest, by go posiadać. Dowiedź się więcej na temat Profilu Zaufanego.

 6. Pomoc w założeniu elektronicznego konta PUE w ZUS

  Jeśli zakładałeś wiele razy konto PUE w ZUS to wydaje Ci się, że to bardzo łatwa czynność ale jeśli robisz to po raz pierwszy masz wrażenie, że to bardzo trudne. Ponieważ czas jest cenny to nasze biuro pomoże Ci założyć konto PUE.

Zapraszamy do współpracy

Chcesz nawiązać współpracę z naszym biurem? Zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy!

Skontaktuj się z naszym biurem rachunkowym
Napisz do nas!